Używamy tzw. ciasteczek (cookies) na naszej stronie aby zapewnić Tobie najwygodniejszą obsługę storny. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.    Akceptuj ciasteczka   Dowiedz się więcej
Najnowsze
Karafka szklana
75,00 zł 52,00 zł
Wazon szklany
160,00 zł 112,00 zł
Dzbanek
190,00 zł 133,00 zł
Karafka szklana
190,00 zł 133,00 zł
Karafka szklana
90,00 zł 63,00 zł

O nas

Historia Galerii

Korzenie Galerii ARTIS sięgają roku 1964, kiedy to przy ul. Emilii Plater 47 powstała Galeria Sztuki Użytkowej „Cepelia”. W 1983 na jej czele stanęła Irena Ciszewska, która wykorzystując swoje etnograficzne wykształcenie zaczęła systematycznie rozszerzać ofertę Cepelii. Jej praca została doceniona wieloma nagrodami, między innymi nagrodą im Rzeckiego i odznaczeniem „Zasłużony Działacz Kultury” nadanym przez Ministra Kultury i Sztuki, a aktywną działalność widać było również w liczbie organizowanych przez Nią wystaw.

Po siedmiu latach pracy na stanowisku kierownika, Irenie Ciszewskiej udało się w 1990 roku sprywatyzować firmę, która do dziś istnieje pod nazwą Galeria Sztuki Użytkowej ARTIS. Parę lat później do spółki przystąpiła córka właścicielki, Małgorzata Ciszewska.

W 1990 roku uległa zmianie nie tylko nazwa galerii ale i jej oferta. Właścicielki poszerzyły ją o wiele dzieł polskiej sztuki ludowej, których brak było we wcześniejszej galerii Cepelii. Poprzedni sklep bowiem doceniany był (o czym świadczą liczne artykuły i recenzje prasowe) za sprzedaż wysokiej jakości gobelinów i tkanin artystycznych, wyrobów ze skóry, szkła, ceramiki, unikatowych mebli, obrazów i biżuterii. Zaś od 1990 roku, gdy przekształcony został w galerię ARTIS w ofercie sklepu pojawiła się dodatkowo sztuka ludowa. Prezentowana ona jest w haftach, koronkach, wycinankach, rzeźbach i obrazach – w całym bogactwie żywej i różnorodnej kultury ludowej Polski.

Oferta sklepu stała się tak szeroka, że po paru latach powstała przy placu Konstytucji w Warszawie Galeria na Piętrze z szeroką ofertą tkanin flamandzkich. Później zaś z Galerii ARTIS wyodrębniła się jeszcze Bombkarnia – sklep z ręcznie dmuchanymi i zdobionymi polskimi bombkami. Wszystkie te sklepy związane z Galerią ARTIS kontynuują przyświecającą właścicielkom ideę – promowanie polskiej sztuki rękodzielniczej.

Galeria dziś

Mieszcząca się ciągle w tym samym budynku Galeria ARTIS kontynuuje pod przewodnictwem Ireny Ciszewskiej i Małgorzaty Ciszewskiej tradycję sklepu współpracując ze znanymi polskimi artystami plastykami i twórcami ludowymi. W Galerii znajdą Państwo wyłącznie polskie produkty począwszy od unikatowej biżuterii po drewniane i ceramiczne rzeźby i stylowe meble. Prócz tego zaś dbamy o to, by każdy mógł u nas znaleźć namiastkę Warszawy i Polski – stąd ciągle powiększana oferta pamiątek.

 • Kontakt

  Godziny otwarcia sklepu:

  Pon - Pt - 1100 - 1900
  Sob - 1100 - 1400

  • ul. Emilii Plater 47
   00-118 Warszawa
  • +48 22 620 59 30
  • biuro@artisgaleria.pl
 • Facebook

 • Polecamy!

   

 • Napisz do nas